O naší MŠ

NĚCO MÁLO O NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLE NEBOVIDY

Naše MŠ pracuje podle Rámcového vzdělávacího programu rozpracovaného učitelkami do jednotlivých témat. Děti se během roku tímto způsobem seznamují se vším, co nás obklopuje, co nás zajímá, co potřebujeme k rozvíjení všech výchovných složek: výtvarná, pracovní, hudební, dramatická, rozumové vnímání, tělesný pohyb...

Na zvolené téma s dětmi pracujeme takovou dobu, pokud toto téma děti baví (některá z témat: moje rodina, dopravní prostředky, planeta Země, lesní zvířata, hledáme léky v přírodě...). Každý z rodičů má možnost se podívat na tato zpracovaná témata ve třídě u učitelky a seznámit se s obsahem na nástěnce u své třídy.

Také se zaměřujeme na poznávání přírody. Zde nám pomáhá krásné okolí MŠ. Chodíme na časté kratší výlety, děti si hrají na velké zahradě, kterou se nám daří postupně vybavovat bezpečnými hracími prvky. Děti se tak seznamují s přírodou přímým kontaktem a pozorováním. Děti mají k dispozici mikroskop, lupu nebo dalekohled. Společnými silami jsme zhotovili mechárium, také tvoříme z přírodnin, řežeme dřívka nebo do nich zatloukáme hřebíčky. Důležitý je pro nás individuální přístup ke každému dítěti, rozvoj samostatnosti a ohleduplnosti. Snažíme se pro děti vytvořit příjemné domácí prostředí tak, aby se dítě u nás cítilo spokojeně a domů si odneslo co nejvíce pěkných zážitků.

Pro děti nabízíme:

- všestranný rozvoj osobnosti

- časté výlety po okolí, hry v přírodě (například: putování za velikonočním zajíčkem

- vynášení Morany, stopování, stezka za pokladem atd.)

- divadelní nebo hudební představení, které většinou organizujeme 1x měsíčně

- máme možnost využívat sportovní halu na sportovní aktivity s dětmi

- zapojení do technických školek – práce s nářadím (řezání, pilování, vrtání..)

- vystoupení dědí, oslavy svátků a tradic (Svatý Martin, Vánoce, Velikonoce, MDD..)

- Drakiáda s rodiči

- karneval

- den otevřených dveří

- výstavy prací dětí i soutěže

- rozloučení s předškoláky - akce i pro rodiče

- pro předškoláky a jejich rodiče - edukativně-stimulační skupinky (příprava na vstup do ZŠ)

- spolupracujeme se ZŠ Moravany a MŠ Moravany na společných akcích

- spolupracujeme s MAS Bobrava – zapojení do technických školek, do rozvoje čtenářské pregramotnosti, seznámení dětí s digitalizací, semináře

- a jiné další akce

Naše MŠ má dvě třídy s kapacitou 24 dětí na třídu. Děti jsou ve třídách věkově rozdělené na starší - třída ,,Myšky" a mladší - třída ,,Žabky". V přízemí máme jídelnu, kam chodíme s dětmi na oběd. Svačinky máme ve třídách. Děti si svačinky mohou vzít dle potřeby (dokončí si započatou hru, práci). Máme svoji kuchyni, kde se pro děti vaří zdravá a chutná strava s dostatkem čerstvého ovoce a zeleniny. Je zajištěn celodenní pitný režim (čaj, ovocné šťávy, voda). Děti si mohou jídlo přidat podle svého pocitu hladu.

Odpolední odpočinek je pro všechny děti. Čteme nebo posloucháme pohádky. Po pohádce děti, které neusnou, odpočívají nebo si jdou hrát, případně individuálně pracují s paní učitelkou nebo dokončují práci započatou při ranních činnostech

Veškeré informace o dění MŠ, jsou na nástěnce v přízemí MŠ a na internetových stránkách https://materska-skola-nebovidy.webnode.cz, zde jsou k nalezení i fotografie z akcí MŠ.

Náš provoz je od 6,30 do 16,15 hod.

Při příchodu do MŠ zazvoňte prosím na zvonek u hlavních dveří. Od 6,30 hod. do 8,00 hod. a od 15,00 hod. zvoňte do 2.třídy v ostatní dobu do kuchyně.

Úplata za předškolní vzdělávání je 400,- Kč/měsíc a stravné 45,-Kč/den. Děti, které dosáhnou v průběhu školního roku 7 let, platí stravné 51,-Kč/den.

e-mail: msnebovidy@volny.cz

Těšíme se na spolupráci s Vámi, kolektiv MŠ